U14 Drenge (2010)
Elsker du at spille fodbold og have det sjovt sammen med dine venner?
Så er du landet det rette sted.
I OKS spiller vi fodbold på højest mulige niveau uden at gå på kompromis med vores grundlæggende værdier om at dyrke det fede fodboldmiljø for alle. Alle, uanset niveau skal have en god oplevelse som medlem.
Her på siden kan du gå ind og finde træningstidspunkter for alle årgange. Du kan også finde kontaktoplysninger på de trænere, der har ansvaret for de enkelte årgange. Skriv eller ring til dem, hvis du har lyst til at prøve at træne med, så skal de nok hjælpe dig godt i gang.
Alle kan spille fodbold i OKS – uanset om man har spillet før, eller det er første gang nogensinde, man skal ud og prøve at sparke til en bold. Vi sætter en ære i at udfordre alle spillere uanset niveau.
I OKS må man altid komme og træne med et par gange, inden man beslutter sig for, om man vil meldes ind. For at kunne spille kampe og stævner, er man dog nødt til at blive meldt ind. Det kan man blive via indmeldelsesmodulet herinde på holdsiden.
Vi glæder os til at se dig på OKSon Park.
Holdets stab
Spillerliste
StillingU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | FC Sønderborg | 9 | 8 | 1 | 0 | 25 | |
2 | OKS | 8 | 5 | 0 | 3 | 15 | |
3 | Esbjerg fB | 9 | 4 | 2 | 3 | 14 | |
4 | Næsby BK | 7 | 4 | 1 | 2 | 13 | |
5 | Dalum IF (2) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | |
6 | MG & BK | 7 | 2 | 0 | 5 | 6 | |
7 | Varde IF | 7 | 1 | 2 | 4 | 5 | |
8 | AIF92 | 6 | 0 | 1 | 5 | 1 |
|
StillingU14 Drenge Liga 3 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Stjernen/Thurø | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | |
2 | Tarup/Paarup IF (1) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
3 | Kerteminde BK | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
4 | Egebjerg Fodbold | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
5 | OKS | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
6 | B1913 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
7 | Tarup/Paarup IF (2) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | |
8 | Næsby BK | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | |
9 | SfB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
StillingDBU Fyns Ungdomspokal 2024 - U14 drenge • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Næsby BK (2) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
2 | Dalum IF (2) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
3 | Egebjerg Fodbold | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
4 | Dalum IF (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
5 | Næsby BK (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
6 | Boldklubben Marienlyst (2) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
7 | MG & BK | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
8 | SfB (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
9 | Thurø BK af 1920 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
10 | OKS (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
11 | SfB (2) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
12 | Dalum IF (3) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
13 | Ebberup IF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
|
14 | Vinder Dalum 2 - Kerteminde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | Vinder Ebberup - Ringe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Vinder Egebjerg - OKS 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
17 | Vinder FC Faaborg - SfB 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
18 | Vinder Nr. Aaby - Marienlyst 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
19 | Vinder Næsby 2 - Tarup/Paarup | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
20 | Vinder SUB Ullerslev - Thurø | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
21 | Vinder Søndersø - Dalum 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
22 | BBB/SB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
23 | Kerteminde BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
24 | OKS (2) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
25 | Boldklubben Marienlyst (1) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
26 | Ringe BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
27 | Søndersø BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
28 | SUB Ullerslev | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
29 | FC Faaborg | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
30 | Nr. Aaby IK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
31 | Tarup/Paarup IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
32 | ØB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
StillingDBU Fyns Ungdomspokal 2024 - U14 drenge • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Næsby BK (2) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
2 | Dalum IF (2) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
3 | Egebjerg Fodbold | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
4 | Dalum IF (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
5 | Næsby BK (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
6 | Boldklubben Marienlyst (2) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
7 | MG & BK | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
8 | SfB (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
9 | Thurø BK af 1920 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
10 | OKS (1) | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
11 | SfB (2) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
12 | Dalum IF (3) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
13 | Ebberup IF | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
|
14 | Vinder Dalum 2 - Kerteminde | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | Vinder Ebberup - Ringe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Vinder Egebjerg - OKS 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
17 | Vinder FC Faaborg - SfB 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
18 | Vinder Nr. Aaby - Marienlyst 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
19 | Vinder Næsby 2 - Tarup/Paarup | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
20 | Vinder SUB Ullerslev - Thurø | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
21 | Vinder Søndersø - Dalum 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
22 | BBB/SB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
23 | Kerteminde BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
24 | OKS (2) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
25 | Boldklubben Marienlyst (1) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
26 | Ringe BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
27 | Søndersø BK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
28 | SUB Ullerslev | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
29 | FC Faaborg | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
30 | Nr. Aaby IK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
31 | Tarup/Paarup IF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
32 | ØB | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
|
Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Navn | Kampe | Mål | Assists | Gule kort | Røde kort | Kampens spiller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Adam Ismael | 8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Adam Malak | 8 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 |
|
Alfred Fink Nielsen | 7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Andreas Wamberg | 8 | 9 | 2 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Guldbjerg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Wittenhagen | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Lindeblad | 8 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Henrik Banke Christensen | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Frederik Lysemose Kristensen | 8 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 |
|
Harun Spahic | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Lucas Due Pedersen | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Magnus Bækkelund Hansen | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Noah Hviid Korsbjerg | 7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Peter Tybjerg Hansen | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Saleh Mohamad | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Storm Rising Hemmer | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Valdemar høgh Rasmussen | 8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 3 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Navn | Kampe | Mål | Assists | Gule kort | Røde kort | Kampens spiller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Alexander Brandt Ibsen | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Guldbjerg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Carl-Emil Wahlgren | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Korch Hult | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Frederik Hauge Bachmann | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Josva Bjørn Mikkelsen | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Konrad Tronegård Petersen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Ludwig Simmelholt Wils | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Nicklas Bækkelund Hansen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Saleh Mohamad | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Storm Rising Hemmer | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Suber Muse Ahmed | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Tudor Cirstea | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Villads Jensen | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Holdstatistik - spillereDBU Fyns Ungdomspokal 2024 - U14 drenge • Pulje 1
Navn | Kampe | Mål | Assists | Gule kort | Røde kort | Kampens spiller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Adam Ismael | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Adam Malak | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Alexander Brandt Ibsen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Andreas Wamberg | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Wittenhagen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Henrik Banke Christensen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Frederik Lysemose Kristensen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Harun Spahic | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Josva Bjørn Mikkelsen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Noah Hviid Korsbjerg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Peter Tybjerg Hansen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Saleh Mohamad | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Storm Rising Hemmer | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Valdemar høgh Rasmussen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Alexander Brandt Ibsen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Guldbjerg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Carl-Emil Wahlgren | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Korch Hult | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Frederik Hauge Bachmann | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Josva Bjørn Mikkelsen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Konrad Tronegård Petersen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Ludwig Simmelholt Wils | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Matin Saleh | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Nicklas Bækkelund Hansen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Storm Rising Hemmer | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Suber Muse Ahmed | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Tudor Cirstea | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Villads Jensen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |